Maluchy poznają świat przede wszystkim przez dotyk, a zaraz potem… najczęściej przez smak. Zapewne niejednemu rodzicowi znany jest widok dziecięcych łapek pakujących do buzi wszystko, co znajdą w swoim zasięgu. Z tego względu warto już od pierwszych miesięcy życia odkrywać przed dzieckiem magiczny świat jedzenia.

Ucz jedzenia od malucha!

Zielona Kuchnia dba właśnie o aspekt poznawania smaków na samym początku wielkiej przygody, jaką jest życie. Eksperci stwierdzili, że do trzeciego roku życia można najefektywniej wpoić dziecku prawidłowe nawyki żywieniowe. Okres żłobkowy to również właśnie ten czas, kiedy maluchy chętnie chcą próbować produktów o różnym wyglądzie, smaku czy zapachu. Zapewniając dzieciom w tym wieku różnorodność pokarmów, mamy większe szanse, że nasza pociecha nie wyrośnie na niejadka.

Catering w żłobku to pewność, że Twój maluch będzie miał okazję na poznanie zupełnie nowych produktów, które są dla niego bezpieczne. Główną misją Zielonej Kuchni jest zaszczepienie w dzieciach miłości do jedzenia zdrowego i ekologicznego. Nie bez powodu mówi się, że odpowiednia dieta to już połowa sukcesu dla zdrowego trybu życia. Chcemy więc zadbać, by każdy żłobkowicz miał zapewniony właściwy start i zadowolony brzuszek.

Specjaliści Zielonej Kuchni na straży małych brzuszków

Żłobkowe, malutkie brzuszki wymagają specjalnej opieki – nierzadko to właśnie wtedy pojawiają się alergiczne reakcje pokarmowe. W Zielonej Kuchni mamy doświadczenie i wiemy, jakie produkty wybrać, aby spełniały wymagania naszych dietetyków i kucharzy, opiekunów w żłobkach, rodziców, a przede wszystkim samych maluchów. W końcu to one są tutaj najważniejsze. Catering dla żłobków opieramy na tych sprawdzonych produktach, które sami podalibyśmy naszym dzieciom. Natura i ekologia są wyznacznikiem podczas poszukiwania składników do menu.

Produkty z pełnego ziarna są kluczem do sukcesu pełnych i zdrowych brzuszków. Gotujemy dla dzieci z przekonaniem, że to nasi mali Klienci, którzy powinni być tak traktowani, jak dorośli w najlepszych restauracjach. W ofercie cateringu żłobkowego Zielonej Kuchni znajdziecie pełnoziarniste kasze w ogromnym wyborze: jęczmień, orkisz, kukurydza, amarantus czy gryka. Z kolei warzywa i owoce wybieramy tylko te sezonowe, co daje nam pewność ich świeżości z lokalnych upraw, a przecież każdy wie, że wielkopolskie pyry są tymi najlepszymi!

Kucharze-magicy

Doświadczeni kucharze sprawiają, że wszystkie produkty łączą się w wyśmienite posiłki, które jedzą dzieci już z całej Wielkopolski. Wyróżnikiem naszego cateringu do żłobków jest postawienie na sezonowe menu. Z każdej z pór roku czerpiemy to, co najlepsze by maluchy już od szóstego miesiąca życia mogły poznawać smak polskiego świata.

Wiedząc, jak ważna jest dla rodziców pełna informacja, co jada w ciągu dnia ich dzielny żłobkowicz, zapewniamy dostęp do całej wiedzy. Nie tylko żłobek ma być miejscem, gdzie młodzi adepci zdrowego żywienia dostają to, co najlepsze. Dzięki specjalistycznym szkoleniom dla rodziców, śmiało możesz kontynuować zdrowe gotowanie w domu. Spotkania z dietetykami, technologami żywienia oraz pediatrą to klucz do sukcesu naszego i Waszego drodzy Rodzice – w trosce o zdrowie naszych najmłodszych.